Blog
TO BÓG MNIE STWORZYŁ,
izaluka
izaluka KATOLICZKA, POLKA, PATRIOTKA
22 obserwujących 161 notek 155347 odsłon
izaluka, 4 listopada 2015 r.

Z cyklu MOIM ZDANIEM – NAPRAWA RZECZYPOSPOLITEJ -ZADANIA DLA POLSKIEGO RZĄDU (1)

 
 

 

1. LIKWIDACJA KOMUNISTYCZNEGO RELIKTU, CZYLI TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO.

 

"W Polsce Trybunał Konstytucyjny ustanowiono ustawą z dnia 26 marca 1982 r. o zmianie Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a powołano do życia – po trzech latach ostrych sporów – ustawą z dnia 29 kwietnia 1985 r. o Trybunale Konstytucyjnym. Działalność orzeczniczą rozpoczął w 1986 roku."

"Po przemianach politycznych 1989 roku pozycja Trybunału Konstytucyjnego uległa wzmocnieniu: uzyskał on prawo (po zniesionej Radzie Państwa) do ustalania powszechnie obowiązującej wykładni ustaw. Niemniej jednak utrzymano możliwość odrzucania przez Sejm większością 2/3 głosów orzeczeń o niekonstytucyjności ustaw (w przeciwieństwie do lat osiemdziesiątych uzyskanie takiej większości w następnej dekadzie nie było jednak proste). Do czasu uchwalenia nowej ustawy zasadniczej w 1997 roku, Trybunał musiał dostosować dawne przepisy konstytucyjne do nowych realiów ustrojowych, politycznych i społecznych."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_Konstytucyjny

 

W Polsce obowiązuje trójpodział władzy: ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza. TK jest tworem komunistycznym, powstałym w okresie przygotowań komuny do okrągłego stołu, i nowy rząd, jako jedno z najważniejszych zadań służących naprawie Rzeczypospolitej, powinien doprowadzić do usunięcia tego nowotworu z polskiej przestrzeni politycznej.

 
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

jestem jedynie pyłkiem na ziemi, ale Bóg mnie umiłował .........http://intronizacja.pl/..................Intronizacja KLIKNIJ <a

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Proszę odebrać PW
  • Trzeba wejść w panel zarządzania - kółko zębate na górze notki po prawej stronie, otworzy...
  • @surpresor Z uwagi na fakt, iż AW, ABW, SWW, i SKW nie dotrzymała ustalonego terminu dokonania...

Tagi

Tematy w dziale